Hakkımızda

Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) fikri, çoğu zaman yoksunluklarıyla gündeme gelen köy okullarının, aslında hayalimizdeki eğitim için büyük fırsatlar sunabileceği inancıyla ortaya çıktı. İlk saha çalışmalarına 2015 yılında başladığımız KODA'da, 2016 yılının Aralık ayında dernekleştik.

Türkiye’nin dört bir yanındaki köylerde çalışan idealist öğretmenler, eşit eğitimin gücüne inanan eğitmenler, değişime inancı tam eğitim gönüllüleri olarak bir araya geldik.

Yola çıktık,  bu yolun adını da KODA koyduk.

Hedeflerimiz neler?

Köy öğretmenlerini kişisel ve mesleki açıdan güçlendirmek.​

 

Köy okullarında değişime öncülük edebilecek, birbirine ilham veren, destek olan ve büyüyen bir öğretmen ve gönüllü topluluğunun ortaya çıkmasına alan açmak.

 

Köylerdeki fırsatları değerlendirerek ve sorunları görmezden gelmeden; köy okullarındaki eğitimin kalitesini artıracak çocuk merkezli, yenilikçi örnek uygulamaları ortaya çıkarmak ve yaygınlaştırmak.

Değerlerimiz

Bütünsellik: KODA, insanı doğanın bir parçası ve sosyal, duygusal, fiziksel, bilişsel ve ruhsal yönleriyle bir bütün olarak görür.

 

Kapsayıcılık: KODA, çeşitliliği ve beraberinde gelen farklılıkları kabul eder. Faaliyetlerinin herkesin katılımına alan açması için emek verir.

 

Adalet: KODA, tüm bireylerin içinde bulundukları koşullara uygun olarak, ihtiyaç duydukları kaynaklara erişimlerinde tarafsızlığı gözetir.

 

Sürdürülebilirlik: KODA, değişimlere ve yeniliklere açık, esnek ve süreç odaklı olmaya özen gösterir. Bulunduğu alanın koşullarına uygun ve sürdürülebilir etkiyi hedefleyerek faaliyetlerinin model niteliği taşımasını önceliklendirir.

 

Dayanışma: KODA için erişilebilir ve verimli bir dayanışma ağının gerekleri açık iletişim ve gönüllülüktür.

 

Tarafsızlık: KODA, kimseden taraf değildir. KODA tarafsızlık ilkesini benimseyerek ortaklıklar kurmayı hedefler. Etrafında bir araya geldiği kişiler, kurumlar, dernekler vb. oluşumların kimliklerinde ve dernekteki faaliyetlerinde şeffaftır.

İLETİŞİM

KÖY OKULLARI DEĞİŞİM AĞI DERNEĞİ
bilgi@kodegisim.org

0216 343 73 43

IBAN

TL: TR720004600020888000430464

Euro: TR500004600020036000435966

Dolar: TR030004600020001000435965

Önemli not: EFT yaparken alıcı kısmına "Köy Okulları Değişim Ağı Derneği" yazınız. KODA gibi kısaltmalar kullanmanız durumunda EFT talimatı banka tarafından geri çevrilmektedir.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon

Fatura ve Kargo Gönderim Adresimiz


Murat Reis Mah. Gazi Cad. No:79 Bağlarbaşı/Üsküdar İSTANBUL