Çalışma Arkadaşı Arıyoruz

Gönüllü Koordinatörü

Bizi Çoğaltmaya Var mısın?

Birçok projede gönüllülük yaptın, ve kimi zaman kendini tamamen ait hissettin. Senin için çok önemli olan bir amaç için çalışan bir sivil toplum kuruluşuna katkı sağladığın için mutlu oldun, hele yaptığın işlerin etkilerini görebildiğinde çok daha iyi hissettin. Ve bunu gönülden yaptın.  Sen o sivil toplum kuruluşları için hep önemli oldun, ama daha önemlisi katkı sağladığın o insanlar için, sen o sivil toplum kuruluşunun kendisi oldun.

Gönüllülere nasıl davranacağını, işin verimini nasıl arttıracağını, nelere dikkat etmen gerektiğini, nelerden kaçınman gerektiğini gayet iyi biliyorsun. En önemlisi de, başlangıçta sadece konuyu önemseyen gönüllünün, iyi yönlendirildiği zaman, nasıl olup da yapılan işe ve kuruluşa gönülden bağlanabileceğine ve çok daha önemli katkılar sağlayabileceğine kendin tanık oldun. Şimdi böylesine bir gönüllülük deneyimi oluşturmanın senin işin olmasını ister misin?

 

Sen de biliyorsun, kaynaklar kısıtlı hedef büyük. Çok çalışmamız gerekiyor. 

 

Şimdi salgın zamanı, her şeyi uzaktan yapıyoruz ama inan köyleri, beraber çalıştığımız öğretmenleri ve çocukları  hepimiz çok özledik. Kırsal bölgelerde de bütüncül ve nitelikli bir eğitim mümkün diyorsan, köylerde çalışan öğretmenlerin kendini daha iyi ve donanımlı hissetmesi, köydeki öğrenci Zeynep'in potansiyelini keşfetmesi ve farklı seçenekleri olduğunu bilmesi senin için de önemliyse, seni de aramızda görmek istiyoruz.

 

4 soruya cevap vermeni bekliyoruz:

1. Şu ana kadar yaptığın gönüllülükler arasında, en çok hangilerinde  kendini faydalı hissettin  ve ne tür katkılar sağladın? (Nerede, ne zaman, ne kadar süreyle ve bu katkıları sağlayabilmeni ne mümkün kıldı gibi sorulara da cevap vererek.)

2. Daha çok destek olmak için nelerin olması veya yapılması daha iyi olurdu?

3. Bir sivil toplum kuruluşunda çalıştıysan ya da çalışıyorsan, orada gönüllülerle ne gibi deneyimlerin oldu?

4. Sen, hangi özelliklerinle bu iş için biçilmiş kaftansın?

İki isteğimiz daha var:

A. Bizi incele ve bizim için bir liste hazırla: Sence KODA'nın ne tür gönüllülere ihtiyacı olur? Lütfen olabildiğince detaylı yaz.

B. Bir de bu işi daha iyi anlamak için bize hangi soruları sormak istersin?

Bilgisayar ve sosyal medya kullanmayı iyi biliyorsan; her yere giderek çeşitli kültürlerden insanlarla konuşmaya hazır hissediyorsan; yüksek bir enerji ve moralle, titizlikle ve özenle, "ortaklaştığımız değerler için" çok çalışmaya hazırsan ve istekliysen; seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Başvurunu haluk.aykul@kodegisim.org adresine gönderebilirsin. Lütfen mailine iletişim bilgilerini de ekle.  Şu anda bize özgeçmişini göndermene gerek yok. 

Tüm soruları yanıtlaman bizim için önemli.

Çok yakında bir ilanımız olmuştu; (Akış ve Proje Yazım Asistanı), ona başvurduysan ve bizimle özgeçmişini paylaştıysan; bu pozisyona da başvurmak istiyorsan, yukarıdaki sorulara cevap veren yeni bir başvuru göndermen gerekiyor çünkü bu sefer değerlendirme kriterlerimiz farklı olacak.  

İLETİŞİM

KÖY OKULLARI DEĞİŞİM AĞI DERNEĞİ
bilgi@kodegisim.org

0216 343 73 43

IBAN

TL: TR720004600020888000430464

Euro: TR500004600020036000435966

Dolar: TR030004600020001000435965

Önemli not: EFT yaparken alıcı kısmına "Köy Okulları Değişim Ağı Derneği" yazınız. KODA gibi kısaltmalar kullanmanız durumunda EFT talimatı banka tarafından geri çevrilmektedir.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon

Fatura ve Kargo Gönderim Adresimiz


Murat Reis Mah. Gazi Cad. No:79 Bağlarbaşı/Üsküdar İSTANBUL