Renklerin Dansı

Bizimle Renklerin Ülkesi’nde yolculuğa çıkmak ister misiniz?

 

Köyde yaşayan ve renklere hayranlık duyan kahramanımız Deniz, geceleri rüyasında Renkler Ülkesi’ne yolculuğa çıkıyor. Biz de Renklerin Dansı serimizde Deniz’e eşlik ediyoruz. Hadi, siz de bize katılın!

 

Toplam 10 video içerikten oluşan Renklerin Dansı serimizde her bölüm ana renklere veya bu renklerin karışımlarına odaklanıyor. Bu sırada çocukları fiziksel aktiviteye (ör. dans, resim, müzik, kil, oyun vb.) teşvik ediyor; çocukların sosyal-duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerini destekliyor ve aynı zamanda hayal gücü ve yaratıcılıklarını besliyor.

 

KODA Eğitim Uzmanı Gülsüm Duman’ın yazdığı, her bölümüne başka bir sanatçının renk kattığı serimizi her hafta Pazar günleri sizlerle paylaşacağız.

 

Haftada bir olarak planlanan bölümler, kırsal bölgelerdeki öğrencilerin internete erişiminin kısıtlı ve/ya bazı durumlarda hiç olmadığı göz önünde bulundurarak takvimlendirildi. Okulda yüz yüze eğitime katılan okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin öğretmenleri aracılığı ile bu içeriklere ulaşabileceklerini umut ediyoruz.

Bölüm-1: Sarılar Şehri

Renklerin Dansı’nın ilk bölümünde, Deniz ile birlikte Sarılar Şehri’ne gidiyoruz!

 

Performans ve koreografisini bağımsız dansçı ve oyuncu Sevi Algan’ın hazırladığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-2: Maviler Şehri

Renklerin Dansı’nın ikinci bölümünde, Deniz ile birlikte Maviler Şehri’ne gidiyoruz!

 

Anlatımını KODA Gönüllü Eğitmeni, Müzik ve Hareket Eğitimcisi İlkay Nişancı'nın hazırladığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-3: Kırmızılar Şehri

Renklerin Dansı’nın üçüncü bölümünde, Deniz ile birlikte Kırmızılar Şehri’ne gidiyoruz!

 

Anlatımını Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Erol Babaoğlu'nun hazırladığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-4: İlk Buluşma

Renklerin Dansı’nın dördüncü bölümünde, Deniz ve arkadaşları ile birlikte ilk buluşmayı izlemeye gidiyoruz!

 

Anlatım ve koreografisini Dansçı, Eğitmen ve Koreograf Lerna Babikyan’ın hazırladığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-5: Çömlek Atölyesi

Renklerin Dansı’nın beşinci bölümünde, Deniz ve arkadaşları ile birlikte çömlek atölyesine gidiyoruz.

Bu Deniz ve arkadaşları ile birlikte çömlek atölyesine gidiyoruz! Anlatımını Yaratıcı Drama Lideri, Tiyatro-Mim sanatçısı ve gönüllü eğitmenimiz Nurçin Karabıyık’ın yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-6: Kırlangıç Zizi

Renklerin Dansı’nın altıncı bölümünde, Deniz ve arkadaşları Kırlangıç Zizi'nin ve saat kulesinin hikayesini dinliyorlar.

Anlatımını Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitmeni Ezgi Tatar’ın yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-7: Harman Yeri Şenlikleri

Renklerin Dansı’nın yedinci bölümünde, Deniz ve arkadaşları Harman Yeri Şenlikleri'ne katılıyorlar!

Anlatımını Uzman Dans ve Hareket Terapisti Sevin Seda Güney'in yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-8: Aşure Şenlikleri

Renklerin Dansı’nın sekizinci bölümünde, Deniz ve arkadaşları Aşure Şenlikleri'ne katılıyorlar!

Hikaye Anlatıcısı ve Eğitmen Aslıhan Hazar'ın yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-9: Ahşap Atölyesi

Renklerin Dansı’nın dokuzuncu bölümünde, Deniz ve arkadaşları ahşap atölyesine misafir oluyorlar!

Ahşap Eğitmeni Adem Özsöz’ün anlatımını yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

Bölüm-10: Renkler Köyde

Renklerin Dansı’nın onuncu bölümünde, tüm renkler köyü ziyaret ediyor!

Gönüllü Eğitmenlerimizden Tülin Özçağır'ın anlatımını yaptığı bölümümüzü Instagram ve YouTube hesaplarımız üzerinden izleyebilir, aynı zamanda internetin kısıtlı olduğu durumlar için bölümün küçük boyutlu ses dosyasını internet sitemizden indirebilirsiniz.

Ses dosyasını buradan indirebilirsiniz. 

İLETİŞİM

KÖY OKULLARI DEĞİŞİM AĞI DERNEĞİ
bilgi@kodegisim.org

0216 343 73 43

IBAN

TL: TR720004600020888000430464

Euro: TR500004600020036000435966

Dolar: TR030004600020001000435965

Önemli not: EFT yaparken alıcı kısmına "Köy Okulları Değişim Ağı Derneği" yazınız. KODA gibi kısaltmalar kullanmanız durumunda EFT talimatı banka tarafından geri çevrilmektedir.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon

Fatura ve Kargo Gönderim Adresimiz


Murat Reis Mah. Gazi Cad. No:79 Bağlarbaşı/Üsküdar İSTANBUL