Uzaktan Eğitim Sürecinde

Yaratıcı Yazma Etkinlikleri

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinizi yaratıcı yazma çalışmalarına yönlendirebilirsiniz. Bu tür etkinlikler bir çocuğun hayal dünyasını, düşüncelerini özgürce ifade etme ve yazma becerilerini geliştirmesinin yanı sıra, yaratıcılıklarına katkıda bulunur ve ayrıntılı düşünme yeteneklerini arttırır.

Yaratıcı yazma çalışmalarında öğrencilerinize küçük sınırlar koyup, ufak yol göstermelerle, kendilerini güvende hissettirerek, yaratıcılıklarını teşvik edebilirsiniz. Bunu metodu gösterip içeriğe karışmadan, ne yazacağına karışmadan rehberlik etmek gibi düşünebilirsiniz. Ancak çocuklar yönergelere uymak zorunda olacaklar. Çocukların gündelik hayatına denk gelecek şekilde küçük bir konu sınırlandırması yapmak gerekir. Örneğin; “Atatürk ikinci sınıfta öğrenciyken, hangi oyunu oynarken, hangi çocuğu kıskanmıştır?” gibi.

Öğrencileriniz aynı olaya farklı bir bakış açısı, farklı bir düşünce geliştirebilirlerse, bu yaratıcı yazma olacaktır. Mesele onları farklı düşünmeye ve düşüncelerini organize ederek bir metin çıkarmalarına yönlendirebilmek. Haydi öğrencilerinizin küçük adımlarla yazarlık maceralarına başlamalarına önayak olun!

Aşağıda öğrencilerinizle paylaşabileceğiniz on bir adet etkinlik örneği var. Öğrencilerinize yazarlık maceralarında iyi eğlenceler!

İLETİŞİM

KÖY OKULLARI DEĞİŞİM AĞI DERNEĞİ
bilgi@kodegisim.org

0216 343 73 43

KÖY OKULLARI DEĞİŞİM AĞI DERNEĞİ
bilgi@kodegisim.org

0216 343 73 43

Fatura ve Kargo Gönderim Adresimiz


Murat Reis Mah. Gazi Cad. No:79 Bağlarbaşı/Üsküdar İSTANBUL

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon